Kurumsal  
 

Satış arttırıcı faaliyetlerin tümü anlamına gelen “Promosyon“ tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm kurum ve kuruluşların hem tanıtımlarını yapmak, hem de satışlarını arttırmak amacıyla kullandığı yöntemlerin başında gelmektedir.

Kuruluşu, “promosyon”un henüz bir sektör olmadığı yıllara dayanan TÜRMAK A.Ş 1975 yılında çeşitli makine parçaları, otomasyon ürünleri ve kalıpları üretmek amacıyla kurulmuştur.

1980 li yıllardan itibaren ise Promosyon'un kurumların  hayatına girmesiyle üretim şeklini ve kapasitesini bu alana kaydırmış,çeşitli sektörlerden gelen talepleri  kaliteyi hep ön planda tutarak ,titizlikle karşılamış ve  promosyon sektörünün ana firmalarından biri olmuştur..

Üretimde özellikle promosyonel Duvar Saatleri konusunda uzmanlaşmış olup ayrıca çeşitli masa üzeri kullanımı olan ürünler, mutfakta kullanılan promosyon ürünleri ile kişisel kullanıma yönelik ürünlerde ilgi alanına girmektedir.

İç pazardaki yeri ve çalışmalarının yanı sıra son 10 yıldır ise üretimlerinin yurt dışına ihracatına yönelmiş “TIME ONE” markası ile özellikle Avrupa ülkelerine ihracat yapan  konuma gelmiştir..TÜRMAK bugün üretimlerinin %50 sini ihraç etmektedir

Tasarıma verdiği önem ve fark yaratma çabaları son yıllarda iç ve dış pazar potansiyelini önemli ölçüde arttırmıştır. Ülkemizin önde gelen Endüstriyel tasarımcıları ile yaptığı ortak çalışmalar büyük beğeni toplamaktadır.

Bu ürünleri her yıl üyesi olduğu yurtiçinde PROMOTÜRK ve yurtdışında PSI  DUSSELDORF ve Hong Kong GIFT and Premium Fuarlarında  tanıtmaktadır.

Üretimdeki çalışmaların yanı sıra TÜRMAK A.Ş ayrıca UZAKDOĞU'DAN yaptığı çeşitli mamul ithalatlarıyla da müşterilerinin taleplerini karşılamaktadır. Deneyimli ithalat kadrosu, bu konudaki her türlü promosyon malzemesi talebini titizlikle araştırmakta ve en iyi teklifi müşterilerine çok kısa sürelerde sunabilmektedir.

Avrupa ve Uzakdoğu'daki partner firmaları aracılığı ve iş birliği ile daha kaliteli ve tasarım ürünü yeni modelleri ortaya çıkararak hızlı bir servisle müşteri memnuniyetinin gereklerini yerine getirmektedir.

Faaliyetlerini yaklaşık 2500m2 kapalı alanda sürdüren firmada ; yönetim ofisleri , showroom, kalıp hane, plastik işleme bölümleri, boyahane, montaj hatları ile serigrafi, tampon ve lazer baskı atölyeleri bulunmaktadır.

Satış ve pazarlama departmanı ile birlikte firmada yaklaşık 50 kişi çalışmaktadır. Ürün modeline göre değişmekle beraber günlük 2500 – 4000 adet arasında Duvar Saati üretim kapasitesine sahiptir.

Sosyal ve Çevresel Politika

Günümüzün global ekolojik zorluklarını aşabilmek için, Türmak sosyal ve çevresel idari programı kurmuştur.   Bu idari programın getirdiği şartlar, şirketimizin uyguladığı yasalar, ayrıca müşteri taleplerine, şirket şartlarını karşılamada ve çevresel hedeflerimize ulaşmada yardımcı olmuştur. Türmak üretim olarak SMETA 4'un (Sedex Members Ethical Trade Audit) şartlarına, sosyal değerlerin, insan haklarının ve çevresel faktörlerine de uygun bir yapısı vardır. İdari çevresel koruma sistemi şirketin ilgili ürünlerin ve şirket ofisinin bu sistemi yerine getirmesi zorunludur.   Bu içsel standart şartları firmamızın çevresel etkilerini azaltmayı tanımlar/amaçlar. Sürekli iyileştirme döngüsünü yaratmak için biz, çevresel performans ve ilerlemelerin düzenli iç değerlendirmesini yapmaktayız.

Bizim taahhüdümüz atıkları azaltmak ve enerji tasarrufunu en üst düzeye çekerek sürekli gelişmesini sağlamaktır. Bizim amacımız insanlar ve çevre için daha sorumlu bir üretim ortamı sağlamaktır. Daha iyi bir izleme yönetimi sağlamak için etkin bir uygulama sistemini takip etmekteyiz. 2013 yılı içerisinde çevre ile ilgili olan her hangi bir ceza şirketimize tahsil edilmemiştir ve ayrıca hiç bir sanayi boyutunda da cezamız yoktur.   Bizim 2014'teki amacımız ayni şekilde bu basarimizi sürdürmek tir.