Promoturk
Promosyon ve tanıtım ürünleri imalat ve satış sektörüne canlı bir gelişim düzeyinde devamlılığı için çalışan bir dernektir.

PSI
Yalnızca üyelerinin kendi ürünlerini sergileyebildiği, Promosyon sektörüne yön veren bir Avrupalı bir rehberdir. PSI’ın üyesi olmak katılımcılarına rekabetçi bir çizgi kazandırır. “Sadece üyelerine” düşüncesi başladığı günden bu yana fuarın sloganı olmuştur.

Global Identity Network
Coordinated Worldwide Brand Merchandising

TURMAK is the exclusive Turkey sdasdasdmember of the Global Identity Brand Solutions Network which is an international team of promotional products providers that is integrated by management, staffing and technologies to provide coordinated brand merchandising and related program services around the world.

We are committed to helping our clients centralise management of brand merchandising under one contract on a multi-national scale. Our programs lower the total cost and risk of brand merchandising while consolidating and leveraging demand enterprise-wide.

Our network provides regional and local services that are uniformly performed and reported to leverage spend and provide unparalleled brand protection.

To learn more, visit our website at www.global-id.com